Mama zakázala svojej dcére mobil. Jej závislosť je tak chorobná, že sa na sociálne siete pripojila cez chladničku

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay

Mladí ľudia sú väčšinou pripútaní k svojim mobilom a sociálnym sieťam. Keď však dostanú zákaz alebo im rodič mobil skonfiškuje, prejaví sa tá pravá vynaliezavosť. Dôkazom je aj príbeh dievčaťa, o ktorom informoval portál Metro.

Článok pokračuje pod videom ↓

Keď tínedžerke mama skonfiškovala telefón, prišla s niečím oveľa vynaliezavejším. 15-ročné dievča je na Twitteri známe ako Dorothy a stala sa hitom sociálnych sietí. Podarilo sa jej obísť zákaz telefónu pomocou iných foriem moderných technológií.

Mama jej mobil zakázala, ona sa vynašla

Keď jej matka zobrala mobil, napojila sa na Twitter pomocou Nintenda. Tam oznámila, že za neprítomnosť na sociálnych sieťach môže jej matka, ktorá jej zobrala mobil. Zúfalá matka sa to dozvedela a práve preto zobrala svojej dcére aj Nintento. Neskôr urobila ešte ďalšie pokusy s tým, ako zostať neustále pripojená na sociálnych sieťach a o priebehu informovala na Twitteri. „Ahojte ľudia, moja mama je v práci, takže hľadám svoj telefón. Držte mi palce,“ napísala.

Keď vynaliezavosť nemá hraníc

Matka jej však pochopiteľne na všetko prišla. Potom, čo sa zdalo, že nad svojou dcérou vyhrala sa však stalo niečo naozaj neuveriteľné. Obrátila sa na LG Smart chladničku, na ktorej sa jej podarilo pripojiť na Twitter. „Neviem či toto bude fungovať a či sa bude dať tweetovať, ale práve hovorím s chladničkou, mama mi zase zobrala všetku elektroniku,“ napísala. Podľa jej slov bola úplne vydesená, keď jej mama zobrala mobil, pretože sa bála, že sa bude celé leto nudiť.

Je toto varovný prst?

Hoci teraz mnohí ľudia pridávajú na Twitter hešteg #FreeDorothy, teda osloboďte Dorothy, len niekoľko si uvedomuje, že viac ako vtipný je tento príbeh znepokojujúci a smutný. Dorothy sa bála, že počas doby, kedy jej mama skonfiškuje mobil stratí sledovateľov a aj svoje sociálne vzťahy. Zároveň napísala, že sa jej podarilo pripojiť preto, lebo si všímala veci okolo seba.

Desivé prognózy

Je veľmi desivé, keď také mladé dievča nevie bez sociálnych sietí prežiť a hoci sa možno smejeme tomu, ako ďaleko sú ľudia ochotní kvôli statusu a kvôli pocitu „zostať online“ ochotní zájsť. Hlavne vtedy, keď to ohrozuje ich „popularitu“. Možno je to zo začiatku smiešne, no podstata je desivá, hlavne, keď dievča tvrdilo, že sa bálo, že sa bude bez mobilu nudiť. Čo si myslíte o tom, ako sú ľudia posadnutí sociálnymi sieťami?

Najnovšie články