Nepotrebujú drahé autá ani obrovské domy. 10 celebrít, ktoré sa rozhodli žiť skromne ako obyčajní ľudia

Hyriaková Kristína

Foto: TASR archív

Bohatstvo a úspech vás neurobia šťastnými. Aj toto je jeden z mnohých citátov Leonarda DiCapria. Je veľmi príjemné vidieť, že aj celebrity žijú normálnym a skromným životom, a to napriek tomu, že majú prostriedky žiť na vysokej nohe. 

Portál Brightside spravil zoznam desiatich svetoznámych celebrít, ktoré žijú skromne napriek tomu, že na to majú a zároveň sa snažia pomáhať ľuďom, ktorí na tom finančne nie sú až tak dobre ako oni.

Jennifer Lawrence

V roku 2015 a 2016 bola Jennifer najlepšie platenou herečkou na svete. Konkrétne 52 miliónov dolárov a 46 miliónov dolárov. Napriek veľkému príjmu nevyhadzuje peniaze do vzduchu a v jednom z rozhovorov priznala, že bola zvyknutá žiť v malom byte v New Yorku, ktorý bol zamorený potkanmi. Financie venuje rôznym neziskovým organizáciám. V roku 2016 darovala 2 milióny detskej nemocnici.

Foto: TASR archív

Keanu Reeves

Asi nikoho neprekvapí, že očarujúci a plachý Keanu Reeves patrí medzi najskromnejšie osobnosti. Po skončení The Matrix dal ľuďom, ktorí pracovali na špeciálnych efektoch a vizážistom 80 miliónov dolárov zo svojich 114 miliónov. Podľa neho sú peniaze to posledné, na čo myslí a že teraz má dosť na to, aby žil aj niekoľko storočí.

Foto: TASR archív

Elijah Wood

Eliah je populárny hlavne kvôli svojej úlohe Froda v Pánovi prsteňov. Ten v roku 2003 získal viac ako 1,1 miliardy dolárov. V jednom z rozhovorov však povedal, že jednou z najdôležitejších lekcií v živote je byť pokorný a najdrahšia vec, ktorú si kúpil, bolo audio zariadenie do jeho domu.

Foto: TASR archív

Sarah Michelle Gellar

Svoju kariéru začala už v detstve, teraz však preferuje skromný rodinný život. Spolu so svojím manželom majú dve krásne deti a vyzerajú šťastne. Podporuje rôzne charitatívne organizácie a snaží sa urobiť všetko preto, aby podporila ľudí, ktorí sa nemajú až tak dobre.

Foto: TASR archív

Robert Pattinson

Robert je je jedným z najlepšie platených herocv na svete. Taktiež ho v roku 2010 časopis Time zaradil za jedného zo 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Priznal sa však, že za posledných 15 rokov robí všetko preto, aby zostal skromný a pokorný. Svedčí o tom aj jeho oblečenie. Nezabúda taktiež na charitu a neziskové organizácie.

Foto: TASR archív

Mark Zuckerberg

Jeden z najbohatších a najvplyvnejších ľudí na svete žije veľmi skromne. Dokonca si nekupuje ani drahé autá. Vybral si rodinný život a v roku 2012 sa oženil s Priscillou Chan. Spoločne majú 2 deti.

Foto: TASR archív

Blake Lively a Ryan Reynolds

Obľúbený pár Hollywoodu je pre mnohých ľudí vzorom. Vzali sa v roku 2012 a majú spolu tri deti. Sú slávni, úspešní a môžu si dovoliť žiť veľmi luxusným životom, napriek tomu žijú v malom meste v štáte New York. Podporujú niekoľko organizácií a žijú rodinným životom.

Foto: TASR archív

Mick Jagger

Legendárny Mick Jagger je skutočne svetoznámy, no jeho osobný život je pre neho maximálne dôležitý. Má osem detí, pričom posledné sa narodilo, keď mal 73 rokov. Spevák si užíva rodinný život spolu so svojou priateľkou a nepotrebuje k životu nič viac.

Foto: TASR archív

Leonardo DiCaprio

Od roku 2010 do 2016 bol Leonardo zaraďovaný medzi najvyššie platených hercov. Za svoje projekty a plat by si mohol dovoliť skutočne čokoľvek. Žije však normálne život. Len nedávno si ho všimli, ako pomáhal stratenému turistovi počas daždivého dňa na Manhattane. Okrem toho sa venuje charitatívnym organizáciám a ochrane prírody.

Foto: TASR archív

Shailene Woodley

Slávna herečka je však aj vášnivá ekologická aktivistka. Spolu so svojou mamou spoluzaložila neziskovú organizáciu, ktorá vychováva mladých ľudí k empatii a zodpovednosti. Shailene tvrdí, že najradšej chodí vonku do lesa, kde len dýcha čerstvý vzduch. Zaujíma sa o prírodu, a to aj čo sa týka make-upu.

Foto: TASR archív

Je naozaj veľmi príjemné, keď svetoznáme celebrity nemíňajú zbytočne peniaze a snažia sa pomôcť tým, ktoré nemali v živote také šťastie.

Najnovšie články