Všetci poznáme príbeh o Samsonovi a Dalile, kde Samson mal nadľudskú silu, ktorá mohla byť porazená jedine tak, že mu budú odrezané jeho dlhé vlasy a Dalila ho nakoniec zradila a vlasy mu odrezala. Čo sa týka Indiánov, tí verili, že vlasy sú vonkajšou projekciou nervového systému, že sú zodpovedné za prenos informácií.
Niektoré nasledujúce informácie boli utajované kvôli vojne vo Vietname. Objavila sa teória, že v priebehu konfliktu,boli do indiánskych rezervácií vyslaní špeciálni vojenskí agenti, hľadajúci mladých, tvrdých, talentovaných mužov, ktorí boli zbehlí v boji a vedeli sa dobre a nepozorovane orientovať v nerovnom teréne. Muži s dobrou povesťou, tí najlepší bojovníci, mali zdanlivo až nadprirodzené schopnosti. Keď však muži narukovali a ocitli sa v reálnom boji, všetky nadprirodzené schopnosti zmizli.
Po mnohých zlyhaniach a stratách americké ozbrojené sily vypracovali štúdiu, aby sa dostali na koreň problému. Testy vykonané na pôvodných obyvateľoch prebiehali nasledovne. Nový regrút (skaut, ktorý narukoval do vojny – pozn. redakcie) začínal svoj tréning v noci. Keď zaspal, priblížil sa k nemu ozbrojený nepriateľ. Často mal nasledovať nejaký svoj „šiesty zmysel“, namiesto úteku radšej predstierať spánok. Keď bol útočník dostatočne blízko, regrút ho chytil a mal byť schopný ho prekonať. Regrút už dávno pred tým, ako sa útočník priblížil, vedel, že mu hrozí nebezpečenstvo. Bol prebudený istou silou a o nepriateľovi vedel ešte skôr, ako ho bolo vôbec možné počuť. To boli naozaj až „nadprirodzené“ schopnosti.
Po základnom tréningu však všetci muži, ktorí narukovali, zlyhali. Talent a zručnosti, ktoré mali pri výcviku v rezervácii zrazu zmizli a regrúti nespĺňali to, čo sa od nich očakávalo. Keď sa ich neskôr pýtali, ako je možné, že vycvičený chlap, ktorý má „zázračné“ schopnosti ich v boji zrazu stratí, všetci odpovedali rovnako. Svoj šiesty zmysel stratili spolu so svojimi vlasmi. Prestali cítiť nepriateľa a ich prirodzená intuícia už nebola vraj taká spoľahlivá.
Následne na to boli zahájené testy, ktoré skúmali mužov, ktorých kvôli vojne museli povinne ostrihať, a ktoré skúmali tých, ktorým dovolili si ponechať dlhé vlasy. Porovnali ich schopnosti. Ako iste tušíte, testy potvrdili, že muži s dlhými vlasmi boli aj naďalej schopní vnímať svoj šiesty zmysel a nepriateľa odhaliť skôr, ako sa o niečo pokúsil. Tí ostrihaní vo svojich úlohách zlyhávali.
Sally bola vydatá za psychológa, ktorý pracoval v nemocnici s vojnovými veteránmi, ktorí trpeli posttraumatickými poruchami. Väčšina z nich slúžila vo Vietname. Jedného dňa sa Sallyn manžel vrátil domov s obrovskou kopou papierov a zložkami, ktoré súviseli s rôznymi štúdiami z vojnového obdobia. Z obsahu bol v šoku a navždy zmenil svoj život. Od tej chvíle si nechal narásť bradu, vlasy a nikdy sa neostrihal. Nasledovali ho aj niektorí jeho kolegovia. Odôvodňoval to práve tým, že jeho vlasy a chlpy sú akési „tykadlá“, ktoré napomáhajú lepšie vnímať okolie a zlepšujú jeho šiesty zmysel a intuíciu.
V priebehu miliónov rokov sa cicavce prispôsobovali prostrediu, v ktorom žijú. Prežitie v najtvrdších podmienkach možno považovať za malý zázrak. Čo s určitosťou vieme, je, že každá časť nášho tela je prepojená a dokopy tvorí jeden celok. Narušenie zdanlivo nepodstatnej časti však môže narušiť celý systém. Predstavte si, že vo vašich vlasoch je vaša sila a niekto vám ich odstrihne. Indiáni veria, že ostrihanie vlasov vyvoláva problémy v našom živote a súvisí s tým, ako vnímame prostredie okolo nás.
Pozri aj: Toto je jediná vec, ktorú muži chcú viac ako sex! Nikdy však o tom nehovoria
zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), thespiritscience.net
Nahlásiť chybu v článku